Вас вітає ШИМКОВ МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ - український художник.

     Сакральне образо творення це тонка невловима межа між індивідуальним і суспільно значущим, між містичним, ірраціональним і реальним, об’єктивним і суб’єктивним, та є особливою, характерною рисою сакрального мистецтва. Воно завжди відображало духовні, моральні, естетичні цінності суспільства та його часу, надаючи тим цінностям особливого статусу святостей.

     Не є таємницею, що церква впродовж багатьох віків була для українського народу тим об’єктом, куди вкладали найкращі досягнення українського творчого генія. Це стосувалося й архітектурного образу, і внутрішнього оздоблення церковного мистецтва. Зароджене у формах стилістики візантизму, засвоївши протягом віків стильові течії європейського мистецтва, українське церковне мистецтво завжди прагнуло власної національної само ідентифікації, інтерпретуючи усталені канони, типи, сюжети через призму національного світосприйняття. І в кожній епосі, кожній стилістичній течії воно сягало найвищих злетів творчої думки. Це ренесанс, бароко, академізм, реалізм і в довершення український модерний стиль першої половини XX ст. Саме він сягнув особливої мистецької вершини у втіленні національної образності. Зразки цієї творчості, які де-не-де ще зберігаються в церквах України, захоплюють художньою досконалістю, а понад усе національним духом. У такому храмі під ореолом віковічних святостей відчуваєш духовну велич своєї нації, пронизуєшся гармонією її творчої виразності, що розкриває невичерпне творче начало нації.

     Так пишуть вчені мужі, та безліч знавців, критиків, мистецтвознавців, тобто той люд, що обертаються біля мистецтва. Моє призначення в цьому світі геть інше. Я беру пензля і малюю...